Poznajmy się!

Lenistwo to zarazem przekleństwo i błogosławieństwo. Zniechęca do działania, kusi błogim spokojem, odpoczynkiem i odprężeniem. Z drugiej strony – gdy zdasz sobie sprawę, jak fałszywy to przyjaciel, postanawiasz działać. Tak powstała „Pełna Kulturka”. Z lenistwa.

Nazywam się Bartek Plewnia – pochodzę z Katowic, od lat mieszkam w Krakowie. Moją krótką biografię znajdziesz w zakładce „O mnie” – tam przeczytasz o tym, czym zajmuję się teraz i czym zajmowałem się w przeszłości. Teraz założyłem bloga – i cieszę się, że będziemy partnerami w chłonięciu kultury. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, najlepiej napisz do mnie wiadomość na Facebooku – moją stronę znajdziesz tutaj.

Od dzieciństwa zakochany jestem w grach wideo. To o nich zawsze chciałem pisać – ale nie tak, jak większość „branżowych” portali. Nie pod względem liczb sprzedanych kopii, nie płytko, nie z samymi tylko recenzjami i zapowiedziami. Z gier można wyciągnąć znacznie, znacznie więcej. Próbką tego, jak zamierzam pisać dla Ciebie o grach, niech będzie tekst Nic w „Wiedźminie 3” nie było oryginalne. Dlatego całość jest unikatem.

Na Pełnej Kulturce będę też sporo pisał o filmach i serialach. To mój drugi „konik” – kocham analizę filmowych postaci, scen i aktorstwa. Nie jestem specem, którego „kupka wstydu” praktycznie nie istnieje, nie widziałem zapewne połowy produkcji hollywoodzkich – ale to właśnie dzięki temu blogowi zamierzam odkrywać ten fascynujący świat razem z Tobą.

Na moim blogu nie zabraknie także kultury w nietypowym, nowoczesnym wydaniu. Teatry online? Rozszerzona rzeczywistość w muzeum? Nowoczesne technologie zachęcające do „odchamienia się”? O tym wszystkim będzie na Pełnej Kulturce.

Zostań z Pełną Kulturką, przyjemnej lektury!

Autorka fotografii to Patrycja Cebula z krakowskiej ASP.