Nie czas umierać, oglądać też nie. 13 przełożonych filmowych premier

5. Wonder Woman 1984 – grudzień 2020

„To nowa era Wonder Woman” – chwali się Warner Bros. pod trailerem nowego filmu o księżniczce Dianie. Produkcja z uniwersum DC z 2017 roku spotkała się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem, ale, korzystając z korporacyjnej kliszy, z perspektywą na rozwój. Na Wonder Woman 1984 nie będziemy musieli czekać tak długo, jak na Batmana, o którym pisałem na pierwszej stronie – bo zaledwie do 25 grudnia 2020 roku. Może się jednak okazać, że wytwórnia nie będzie chciała ryzykować finansowej klapy w związku z zamykanymi lub mocno ograniczonymi kinami i wkrótce możemy spodziewać się kolejnej obsuwy. Oby nie!

6. Czarna Wdowa – maj 2021

Zmieniamy uniwersum DC na Marvela, bo Czarna Wdowa Disneya również zalicza obsuwę. Początkowo film miał wejść do kin na początku listopada tego roku, finalnie jego premiera została opóźniona do 7 maja 2021 roku. W tytułową Czarną Wdowę (Natashę Romanoff) wciela się Scarlett Johansson, którą widzieliśmy w tej samej roli także w Avengers. Zaznaczmy, że obsuwy zaliczyły również dwa inne filmy Marvela: Eternals (z 12 lutego 2021 roku na 5 listopada 2021 r.) oraz Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (z 7 maja 2021 r. na 9 lipca 2021 r.).

7. Uncharted – październik 2021

Nathan Drake już nie tylko na ekranach monitorów graczy. Historia poszukiwacza skarbów z serii gier wideo doczeka się swojej ekranizacji, co z jednej strony miłośników Drake’a ucieszyło, z drugiej – znając inne ekranizacje gier – przepełniło niepokojem. Na ostateczną ocenę poczekamy do 8 października 2021 roku. W roli głównej Tom Holland, w obsadzie także m.in. Antonio Banderas i Sophia Ali.

8. Pogromcy duchów. Dziedzictwo – marzec 2021

Ghostbusters: Afterlife powinien mieć już na Filmwebie swoje oceny, a my powinniśmy już dawno być po podsumowaniach wyników box office, bo film miał pojawić się w kinach jeszcze w lipcu tego roku. Niestety najnowszych Pogromców Duchów obejrzymy dopiero 5 marca 2021 r. Połączenie horroru, sci-fi i komedii zapowiada się według mnie całkiem obiecująco, a zobaczymy w nim, jak rodzina odkrywa dziedzictwo ojca, będącego pogromcą duchów. Stąd można spodziewać się uderzenia w nuty sentymentalne, a całość będzie według zapowiedzi widowiskiem familijnym.

9. In the Heights – czerwiec 2021

Musical In the Heights trafi do kin dopiero 18 czerwca 2021 roku. Historia ma już na koncie szereg nagród oraz trasę po amerykańskich teatrach, musical wystawiany był m.in. w West Endzie i w Broadwayu, więc można spodziewać się widowiska najwyższej klasy.

TEN WPIS MA WIĘCEJ STRON! CZYTAJ DALEJ lub wróć do poprzedniej strony: